Makijaż permanentny brwi Ombre

Technika OMBRE, jest dla mnie najlepszym połączeniem trendów tworzenia makijażu permanentnego która pozwala stworzyć bardzo naturalny a zarazem dostosowany do rys twarzy konkretnej osoby kształt łuku brwiowego z efektem przejścia. Opiera się ona na metodzie cienia. Metoda OMBRE symuluje naturalny koloryt brwi i pięknie kreuje kształt łuku brwiowego co pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu w każdej sytuacji. Makijaż permanentny pozwala na zaoszczędzenie nam czasu związanego z malowaniem brwi. W każdej sytuacji zachowany jest piękny kształt brwi, które nie rozmażą się w ciągu dnia. Jest on doskonałym rozwiązaniem tego problemu, pod warunkiem, że w dalszym ciągu będzie wyglądał naturalnie. Owszem, trzeba wykorzystać maksymalnie ich potencjał, ale przede wszystkim tworzyć brwi „na miarę” tego, czym obecnie dysponujemy. A każdy z nas dysponuje innym potencjałem i dlatego kiedy myślę o brwiach, powinny być one niepowtarzalne i w najlepszym wydaniu, ale wciąż jednak własnym. Efekt brwi techniką Ombre utrzymuje się do ok. 2 lat. Wraz z upływem czasu brwi permanentne stopniowo jaśnieją i w zależności od rodzaju skóry, jej wieku i rodzaju użytego pigmentu po ok 1-1,5 roku konieczne jest ich odświeżenie czyli dopigmentowanie w celu utrzymania pożądanego efektu.

Jak tworzę nowe brwi metodą OMBRE?

Po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu zdrowotnego i wypełnieniu kart klienta, które pozwalają na wykluczenie potencjalnych przeciwskazań do zabiegu następuje pierwszy ważny etap, jakim jest geometria brwi czyli rysunek łuku brwiowego. Tworzę go bardzo precyzyjnie przy użyciu nitki i kredki kosmetycznej oraz miarki. Jeśli występuje asymetria brwi staram się maksymalnie ją zniwelować ale na tyle ile pozwalają mi na to naturalnie rosnące włoski na brwi. Klientka zobaczy projekt swoich przyszłych brwi, co staje się gwarancją jej późniejszego zadowolenia. Na tym etapie klientka jest świadoma wdrażanych zmian, może również rozwiać swoje wątpliwości oraz zasugerować własne oczekiwania co do wyglądu swoich nowych brwi. Tylko po akceptacji rysunku wstępnego przystępuję do zabiegu, każda klientka wie, jak będzie on przebiegał oraz jakiego rezultatu może się spodziewać. Po akceptacji kształtu i koloru pigmentu, można przystąpić do zabiegu właściwego jakim jest wprowadzanie certyfikowanego pigmentu do zewnętrznych warstw skórnych sterylnymi i jednorazowymi igłami. Efekt osiągnięty na tym etapie może nieco odbiegać od zamierzonego – brwi zaraz po pigmentacji wyglądają na ciemniejsze i nieco szersze jednak po naturalnym złuszczeniu się naskórka do ok tygodnia po zabiegu kolor zblednie o ok 40-50 %. Pigment będzie się stabilizował w skórze do ok miesiąca i po tym czasie niezbędna jest kolejna wizyta, podczas której nastąpi dopigmentowanie i ostateczne dopełnienie brwi. Na tzw. Korekcie ( od 1-2 miesięcy po zabiegu pierwszym ) możliwe będzie wzmocnienie koloru lub delikatne skorygowanie kształtu. Wizyta korekcyjna wliczona jest w cenę zabiegu.

 

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do jego wykonania są następujące
sytuacje zdrowotne

  • Ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroba nowotworowa (zabieg można wykonać po przebytym leczeniu w odpowiednim odstępie czasu ),
  • odbyte operacje ( należy odczekać pól roku )
  • wszelkie infekcje wirusowe, grzybicze i stany zapalne
  • przyjmowanie antybiotyków
  • aktywna opryszczka ( jeśli opryszczka wystąpiła w przypadku brwi można pigmentować po odpadnięciu strupków poopryszczkowych )
  • jakiekolwiek uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu,
  • skłonność do powstawania keloidów i bliznowców
  • hemofilia,
  • sarkoidoza
  • inne choroby skóry ( należy zasięgnąć opinii lekarza czy można mieć makijaż permanentny )
  • nieustabilizowana cukrzyca, tarczyca
  • łuszczyca w stadium zapalnym
  • padaczka,
  • trwałe przyjmowanie leków rozrzedzających krew, sterydów i niesteroidowych leków przeciwzapalnych, przyjmowanie izoteku czy izotretynoiny ( należy zasięgnąć opinii lekarza ile czasu należy odczekać po zastosowanej kuracji np. izotekiem )
    bezpośredni czas po innym zabiegu z zakresu medycyny estetycznej , należy odczekać ok 4 tyg.
  • Wszelkie szczepienia – należy odczekać 3 tyg.
  • Stosowanie odżywek do brwi z bimatoprostem w składzie ( należy odczekać 5 tyg. Od zaprzestania stosowania odżywki )
  • Alergia na środki znieczulające typu lidokaina ( zabieg można tez wykonać bez środków znieczulających )
  • Choroby takie jak ; AIDS, HIV, zapalenie wątroby HBV, HCV, żółtaczka, gruźlica itp.
  • Jeśli posiadasz stary makijaż permanentny poinformuj mnie o tym przed umówieniem wizyty.

Jak przygotować brwi do zabiegu

Aby zabieg przebiegał sprawnie a pigment implantował się lepiej należy zadbać o skórę brwi. Suchą skórę warto nawilżyć, wcześniej zrobić delikatny peeling, tłustą oczyścić. Poza tym ok miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z wszelkich zabiegów estetycznych w okolicy brwi np. botoksu czy depilacji – brwi powinny prezentować się maksymalnie naturalnie, co umożliwi ich rekonstrukcję i symulację zgodną z ich pierwotnym wyglądem. Poza tym na brwiach w dniu pigmentacji nie powinno być żadnych punktowych zmian zapalnych ( krostka w stanie zaognionym) 

Jeśli na brwiach występują pieprzyki lub inne znamiona są dwa wyjścia : – Zbadanie danej zmiany przez lekarza np. chirurga lub dermatologa, który zdiagnozuje jakiego rodzaju jest zmiana. Lekarz usunie znamię i wykona badanie histopatologiczne, dopiero wtedy na wygojonej bliźnie można przystąpić do pigmentacji ( zaleca się jeszcze wykonanie usg blizny ) – drugim wyjściem jest pigmentacja z ominięciem danej zmiany. Po wygojeniu brwi, klientka uzupełnia lukę malując ją pomadą, kredką lub cieniem do brwi. 

Trzeba pamiętać, że makijaż permanentny jest ingerencją i swoistym kontrolowanym stanem zapalnym skóry w miejscu pigmentowanym i może prowadzić do rozrostu, mutacji lub powiększenia zmiany.

 

Jak dbać o brwi po zabiegu

Należy pamiętać, że po wykonaniu makijażu permanentnego brwi, okolice poddane zabiegowi są podrażnione i wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. W związku z tym niezbędne jest bezwzględne zastosowanie się do zaleceń linergistki, która wykonywała zabieg. Dlatego po zabiegu pigmentacji każda klientka otrzymuje ode mnie zalecenia pozabiegowe na piśmie, których zobowiązuje się przestrzegać aby efekt finalny pigmentacji był zadowalający. Zabronione jest m. in. moczenie i dotykanie okolic brwi, ich mycie mydłem oraz kosmetykami, które mogłyby wywołać podrażnienia. Zabronione jest korzystanie z sauny, solarium, zabiegów SPA i basenu, oraz opalanie miejsc, na których wykonywano zabieg. Skóra na brwiach przechodzi naturalny proces gojenia, podczas którego tworzą się niewielkie strupki, których nie można zrywać. 

Klientka otrzymuje ode mnie pojemniczek ze specjalnym kremem do smarowania po pigmentacji.

Limited Time

Membership Discount

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.